Opole moje miasto

Opole, miasto zlokalizowane w południowo-wschodniej Polsce, jest stolicą województwa opolskiego. Leży nad Odrą, na Nizinie Śląskiej. Na terenie miasta znajduje się wiele ważnych zabytków, w tym kościoły i katedry. Najpopularniejsza jest Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Św., zbudowana w stylu gotyckim. Z kolei najstarszą, opolską świątynią jest Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, reprezentująca styl gotycki.

Znanymi obiektami na mapie Opola są także Kościół św. Sebastiana oraz halowy Kościół Świętej Trójcy. Poza świątyniami w Opolu popularny jest Wieżą Piastowska. To pozostałość po Zamku Piastowskim. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy. Opolski Rynek jest typowym przykładem zabudowy średniowiecznej. Znajduje się przy nim wiele zabytkowych kamienic. Najbardziej reprezentacyjną ulicą w mieście jest ulica Krakowska, gdzie zlokalizowane są obiekty gastronomiczne, handlowe oraz punkty usługowe. Na uwagę zasługują także dwa, ważne place na terenie Opola. Pierwszym z nich jest Plac Ignacego Daszyńskiego, na środku którego znajduje się zabytkowa fontanna. Drugim jest Plac Wolności, przy którym zlokalizowany jest Dom Europa, Fontanna i Klasztor Franciszkanów.

Atrakcjami turystycznymi na mapie Opola są także Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki, Amfiteatr i Most Groszowy, zwany również Zielonym. Podczas wizyty w Opolu warto wybrać się również do ogrodu botanicznego oraz ogrodu zoologicznego. W tym ostatnim można podziwiać goryle oraz uchatki kalifornijskie.